Інструктаж як один із вагомих заходів забезпечення безпеки АЕС

24 квітня 2019, 13:36 | Новини

Учасники місії підтримки ВАО АЕСНа АЕЦ «Козлодуй» (Болгарія) відбулась місія підтримки (МП) ВАО АЕС-МЦ на тему: «Інструктажі із забезпечення безпеки при допуску до роботи за нарядами та перед переключенням обладнання». Експертом МП виступив рівненський атомник – начальник зміни турбінного цеху №2 (ТЦ-2) Рівненської АЕС Сергій Іванов.

У 2017 році у ході проведення партнерської перевірки ВАО АЕС на АЕЦ «Козлодуй» відзначено низку зауважень щодо методик проведення інструктажів при допуску за нарядом і під час виконання перемикань на робочих місцях. Метою проведення МП стало отримання практичних рекомендацій щодо поліпшення діяльності у напрямку проведення та оцінка створених на АЕЦ «Козлодуй» правил проведення таких інструктажів.

В ході МП на АЕЦ "Козлодуй" (на фото другий праворуч Сергій Іванов)

Експерти МП виступили з презентаціями про чинну систему проведення інструктажів на атомних електростанціях, обговорили їх недоліки та переваги. У ході заходу відмічено низку позитивних практик та запропоновано рекомендації, які на думку експертів сприятимуть вирішенню проблемних питань на АЕЦ «Козлодуй». Також експертами здійснено обходи територією електростанції та переглянуто діючу експлуатаційну документацію.

Під час заходу учасники місії розглянули поняття PJB (Pre-Job-Briefing) – інструктажу, його види, тривалість та обсяг, необхідність проведення, ключові дії, складові успішного PJB та його важливість критичної позиції, поняття «зворотного» інструктажу та повідомлення JIT (Just-in-time). Окрім того, обговорили використання чек-листа, різних типових інструктажів, підходу «2 Minute Drill», який використовується як додаткова самоперевірка на місці виконання робіт після інструктажу та містить елементи на ламінованих картках; різновиди пам’яток (практики з галузі).

Експерти ВАО АЕС (на фото другий ліворуч - Сергій Іванов)

«Тема проведеної МП на болгарській АЕЦ є важливою та актуальною, оскільки проведення інструктажу перед початком роботи є ключовим елементом зниження помилок персоналу під час виконання завдання, невід’ємною частиною системи підготовки та підтримки кваліфікації, професійних знань і практичних навиків персоналу. Загалом інструктажі проводяться з метою доведення до персоналу АЕС змісту основних вимог щодо безпечного ведення робіт, а також уникнення виникнення проблем в комунікації і неправильного розуміння та попередження можливості виникнення аварійної ситуації», - прокоментував начальник зміни ТЦ-2 РАЕС Сергій Іванов.

Сергій ІвановЯк зазначив рівненський атомник, враховуючи іноземний досвід, на майданчику Рівненської АЕС було б доцільно запровадити досвід з використання «аварійного» інструктажу, як інструменту запобігання помилок; відеоконференцзв’язку з метою проведення інструктажів перед виконанням завдань, для персоналу, який не має можливості перебувати на блочному щиті управління енергоблоку або персоналу, який працює на віддалених робочих місцях. Перейняти досвід болгарських енергетиків з експлуатації мобільних дизель-генераторних станцій, а саме зберігання та проведення технічного обслуговування в капітальних приміщеннях, обладнаних системами опалення та кондиціювання, що, у свою чергу, підвищить надійність роботи установок та полегшить роботу обслуговуючого персоналу. Запровадити досвід з фарбування стін, колон та стель виробничих приміщень в білий (світлий) колір, як інструмент поліпшення освітлення та контролю за чистотою на робочих місцях; з використання магнітних попереджуючих знаків («Працювати тут», «Обережно напруга», «Обладнання у роботі» тощо) при виконанні робіт на обладнанні електричного цеху та цеху теплової автоматики та вимірювань, а також самоклеючих стікерів з номером наряду-допуску на цих знаках. Як світовий тренд боротьби за екологію, започаткувати на території Рівненської АЕС, включаючи адмінбудівлі, роздільний збір сміття (папір, пластик, метал).

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій