Генеральний директор РАЕС – учасник міжнародних заходів ВАО АЕС

20 лютого 2019, 10:45 | Новини

АЕС Куданкулам (Індія)Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин взяв участь у міжнародній партнерській перевірці (ПП) ВАО АЕС, що відбулась на АЕС Куданкулам (Індія), виступивши відповідальним представником ВАО АЕС-МЦ. Міжнародний авторитет Павла Павлишина підтверджує вручення йому в 2017 році найвищої нагороди ВАО АЕС.

На сьогоднішній день індійська АЕС Куданкулам експлуатує два енергоблоки з реакторами ВВЕР-1000 нового покоління. Розпочато будівництво енергоблоків другої черги – №№3, 4 та законтрактовано будівництво ще двох.

Метою проведеної ПП було виявлення областей для покращення діяльності електростанції та позитивних практик. До складу команди, яка працювала впродовж трьох тижнів на індійській АЕС, увійшли 18 експертів атомної енергетики з 11 країн світу. Під час перевірки експерти спостерігали за виконанням робіт, проводили інтерв’ю з керівниками та персоналом АЕС, аналізували виробничу документацію.

Відповідальні представники ВАО АЕС – генеральний директор РАЕС Павло Павлишин та заступник директора Паризького центру ВАО АЕС, працювали у ході останніх трьох днів ПП, коли вже були зібрані усі факти за напрямками перевірки, а експерти були готові сформулювати рекомендації для покращення. Особливістю даної перевірки стало те, що до складу команди ВАО АЕС ввійшли досвідчені та кваліфіковані фахівці-експлуатаційники, які є працівниками діючих АЕС США та країн Європи.

Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин

«У ході партнерської перевірки я здійснив обхід контрольованої зони та території АЕС Куданкулам. Окрім того, відбувся діалог з директором електростанції – ми обговорили питання, що виникають у ході експлуатації енергоблоків, а також можливість допомоги з нашого боку, адже Рівненська АЕС має 30-річний досвід експлуатації енергоблоків з реакторною установкою ВВЕР-1000. На РАЕС повністю або частково вирішені питання, що сьогодні виникають на АЕС Куданкулам. Ми запропонували провести на РАЕС місію підтримки (бенчмаркінг), оскільки існує низка тем та напрацювань, якими фахівці РАЕС могли б поділитися, - прокоментував Павло Павлишин. – Загалом команда експертів провела партнерську перевірку на високому професійному рівні, були надані певні рекомендації для покращення».

За підсумками перевірки підготовлено попередній звіт, який експерти передали керівництву індійської електростанції. Результати партнерської перевірки сприятимуть подальшому вдосконаленню безпечної та надійної експлуатації АЕС Куданкулам.

Довідково: Всесвітня асоціація організацій, що  експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) не є наглядовим органом. ВАО АЕС було засновано в травні 1989 року експлуатуючими організаціями для обміну досвідом експлуатації. На даний час всі організації, які експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, яка діє незалежно від державних і регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій.

Місія ВАО АЕС – максимально підвищувати рівень безпеки і надійності АЕС у всьому світі, докладаючи спільних зусиль для оцінки, порівняння з кращими досягненнями та вдосконалення експлуатації посередництвом взаємної підтримки, обміну інформації та використання позитивного досвіду.   

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій