Фізичний захист РАЕС будується на кращій міжнародній практиці

14 листопада 2017, 11:24 | Новини

З 16 по 27 жовтня представник Рівненської АЕС у складі української делегації відвідав місто Токай (Японія) в рамках обміну досвідом за темою «Фізичний захист ядерних матеріалів та ядерних об’єктів».

На запрошення японських партнерів у роботі української делегації взяли участь представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, НАЕК «Енергоатом», Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" та військової частини 3045 з охорони та оборони Рівненської АЕС, яку представляв заступник командира Павло Жаріков.

Участь в зустрічі взяли запрошені спеціалісти-ядерники та спеціалісти фізичного захисту стратегічних об’єктів Індонезії, Тайланду, Лаосу, М’янми, Казахстану, Латвії та багатьох інших країн. Як розповідає Павло Жаріков, в рамках екскурсії до меморіального комплексу Хіросіми, де в форматі 3D можна спостерігати реконструкцію подій 1945 року, була організована зустріч з учасницею подій ядерного бомбардування. «Трагічні сторінки історії Японії та їхній досвід подолання катастрофічних наслідків – це безцінні знання, якими вони хочуть ділитись задля попередження аналогічних екокатастроф. Японія, як країна передових технологій, здійснює фізичний захист ядерних матеріалів та ядерних об’єктів на найвищому рівні, тому поїздка стала дуже корисною в ключі обміну досвідом».

Зважаючи на складну ситуацію в державі, на Рівненській електростанції постійно працюють над вдосконаленням заходів безпеки та систем фізичного захисту відповідно до сучасних технологій. Сьогоднішній високий рівень фізичного захисту електростанції – це не лише безпека міста-супутника чи прилеглих територій, це – безпека держави та світу. Тому останніми роками на підприємстві було збільшено чисельність особового складу в/ч 3045, забезпечено військових необхідними технічними засобами, а також регулярно проводяться відпрацювання змодельованих критичних ситуацій на полігоні.

Наразі на Рівненській АЕС триває реконструкція центрального контрольно-пропускного пункту (КПП-1) та території під’їзного шляху до пристанційної площі (КПП-4). Метою реконструкції є вдосконалення системи фізичного захисту, підвищення пропускної спроможності КПП, збільшення кількості турнікетів та оснащення новими рентген-установками, що в результаті дозволить мінімізувати вплив людського фактора. Також планується впровадити сучасну систему відеоспостереження на базі європейських IP-технологій з використанням аналізу відеоданих. Як відзначив начальник СФЗ РАЕС Іван Дерлюк, дана система впроваджуватиметься на РАЕС в рамках міжнародної співпраці України та Німеччини у сфері фізичного захисту.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>