Фахівець РАЕС з безпеки відвідав китайську АЕС

16 листопада 2018, 13:44 | Новини

Робоча зустріч у КНРАтомник Рівненської АЕС Володимир Невмержицький у складі місії технічної підтримки (МТП) ВАО АЕС відвідав Китайську Народну Республіку. У місті Ляньюньган міжнародна делегація спільно з китайськими атомниками розробили рекомендації щодо використання імовірнісного аналізу безпеки (ІАБ) на АЕС Тяньвань.

Окрім Рівненської АЕС своїми напрацюваннями щодо ІАБ на АЕС, з китайськими атомниками, поділились й представники ВАО АЕС та спеціалісти Ленінградської АЕС і Науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Росії. Слухачами експертів стали представники багатьох АЕС КНР: Хайян, Тяньвань, Дайябей, Саньмень, Фуцин, Чанцзян, а також Центру ядерної та радіаційної безпеки КНР, Китайської атомної енергетичної компанії, Сучжоуського дослідницького інституту ядерної енергії, Шанхайського інституту досліджень і проектування ядерного машинобудування.

Рівненський атомник у складі делегаціїОбговорення передбачало розгляд теми «Застосування імовірнісного аналізу безпеки при експлуатації АЕС». Оцінювались й потенційні переваги, які можуть бути отримані у випадку впровадження рекомендацій для АЕС Тяньвань.

Начальник відділу імовірнісного аналізу безпеки служби аналізу безпеки РАЕС Володимир Невмержицький розповів, що в таких організаціях, як ВАО АЕС акумулюється вся основна інформація про експлуатацію АЕС у світі, тому дана поїздка стала пізнавальною для оцінки та переоцінки ІАБ Рівненської АЕС. «Вважаю за доцільне розглянути на рівні Компанії можливість включення в план-графік Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України заходу щодо впровадження ризик-моніторингу для енергоблоків АЕС України.Делегати та учасники МТП ВАО АЕС Наразі такий пілотний проект завершується на енергоблоці №2 Запорізької АЕС, який виконує Аргонська національна лабораторія США за підтримки Міністерства Енергетики США. Це одне з небагатьох важливих рішень, що можна застосувати на практиці», - зазначив Володимир Невмержицький. «Доповідь, яку я презентував отримала неабиякий резонанс та шквал додаткових питань. Китайські колеги високо оцінили досвід РАЕС й візьмуть його «на озброєння»», - розповів рівненський атомник.

Світовий досвід, набутий рівненськими атомниками під час участі в міжнародних перевірках та місіях технічної підтримки, обов’язково аналізується на предмет доцільності впровадження. Партнерські відносини та використання сучасних підходів для безпечної та безперебійної роботи АЕС є надважливою практикою та позитивною відмінністю, яка вирізняє атомну галузь з поміж інших.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій