Енергофорум-2018 презентував нові можливості для інноваційного розвитку України

09 листопада 2018, 10:49 | Новини

Цього тижня у Києві відбувся ХVІ Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» та круглий стіл до Дня атомної енергетики. Працівники Рівненської АЕС, в числі представників НАЕК «Енергоатом», представили на заході ядерну галузь країни.

Молоді працівники РАЕС на ЕнергофоруміГалузева експозиція «ПЕК України», яка діяла в рамках щорічного Форуму, продемонструвала відвідувачам сучасний стан та перспективи подальшого розвитку енергетичної галузі. Фахівці Рівненської АЕС знайомили відвідувачів із діяльністю атомно-енергетичного сектору країни, розповідали про його сучасний стан та перспективи подальшого розвитку, надавали детальну інформацію про процес виробництва електроенергії, а також вичерпні відповіді на запитання школярів та студентів профільних вишів. Молоді спеціалісти РАЕС – представники профспілкової Організації молоді підприємства презентували майбутні масові спортивні заходи з популяризації атомної енергетики, що відбудуться у 2019 році в рамках кубка «РАЕС CUP». Ще більше інформації гості стенду могли почерпнути з іміджевої інформаційної продукції. Проте справжньою родзинкою стала віртуальна екскурсія майданчиком АЕС за допомогою окулярів віртуальної реальності.

Делегація РАЕС на заходіВ рамках Дня атомної енергетики – 7 листопада відбувся круглий стіл «Атомна енергетика: нові можливості для інноваційного розвитку України» за участю представників НАЕК «Енергоатом» і її відокремлених підрозділів; Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки; Міненерговугілля України; Держатомрегулювання України; відомих світових та вітчизняних компаній («Westinghouse», «Holtec», «Турбоатом», «Імпульс» і т.д). Учасниками заходу, серед яких був і генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, велися обговорення та відкриті дискусії за актуальними темами: «Атомна енергетика в Україні та світі. Рік 2018», «Інвестиційні можливості для світової атомної індустрії», «Можливості України як європейського центру для розповсюдження інновацій в атомній енергетиці», «Промисловість для атомної галузі: вироблено в Україні».

Президент Енергоатома Юрій Недашковський

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зазначив, що тема круглого столу вибрана не випадково , адже завдяки таким перевагам, як надійність, екологічна безпека та економічність у новій «Енергетичній стратегії України до 2035 року» передбачено збереження домінуючої ролі атомної енергетики. Юрій Олександрович підкреслив, що розвиваючись, ядерна галузь сприятиме інноваційному розвитку країни.

У своїй доповіді директор з продовження експлуатації виконавчої дирекції з виробництва НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач одним з пріоритетних напрямків діяльності Компанії до 2020 року назвав визначення реакторних технологій для будівництва нових енергоблоків АЕС, як заміщуючих потужностей, що виводяться з експлуатації після 2030 року. До слова, сьогодні в Енергоатомі розглядається питання будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС. Для цього зокрема у поточному році в Компанії була затверджена типова дорожня карта будівництва нових блоків і заміщуючих потужностей.

Праворуч на фото Карина ОннебіВарто відзначити також виступ менеджера з палива для реакторів ВВЕР компанії Westinghouse Карини Оннебі, що стосувався інновацій та нових розробок для атомної енергетики. Вона повідомила, що сьогодні Westinghouse постачає ядерне паливо для 6 з 15 реакторів українських АЕС і розглядає можливість розширити програму, розпочавши виробництво паливних збірок для малих енергоблоків Рівненської АЕС. «Ми повинні бути спроможними відповісти на нові виклики, адже наша галузь має постійно працювати над підвищенням безпеки експлуатації АЕС та їх економічною ефективністю. Наші тепловиділяючі збірки стають економічними, забезпечуючи більше енергії на одиницю палива. Для українських енергоблоків типу ВВЕР-1000 ми розробили модифіковане паливо - значно стійкіше до зовнішніх впливів. Зараз ми розглядаємо можливість виробництва паливних збірок для енергоблоків ВВЕР-440. Вже створено консорціум для забезпечення відповідного ланцюга постачання», - заявила Карина Оннебі.

Енергофорум-2018Енергофорум-2018 став ефективною платформою для популяризації атомно-енергетичного сектору країни, демонстрації його досягнень, пошуку шляхів вирішення проблемних питань, старту нових проектів, розвитку енергобізнесу та реалізації нової Енергетичної стратегії України.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій