Енергоблок №2 РАЕС готовий до пуску після планово-попереджувального ремонту

09 квітня 2021, 17:02 | Новини

Під час наради у режимі відеоконференціїУ режимі відеоконференції за участю керівників і спеціалістів Держатомрегулювання, НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС відбулася нарада щодо визначення можливості виведення реакторної установки енергоблоку №2 (ВВЕР-440) на мінімальний контрольований рівень (МКР) потужності після завершення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР) та подальшого пуску.

Наразі триває 37 доба ремонту, розпочато проведення операцій за Програмою пуску енергоблоку, без зауважень проведені гідравлічні випробування обладнання першого та другого контурів, реакторна установка перебуває у «напівгарячому стані».

Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин проінформував про стан виконання регламентних ремонтних робіт на основному обладнанні, заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки на енергоблоці №2 (КзПБ), а також про виконання інших робіт з модернізації обладнання систем важливих для безпеки. «Рівненською АЕС до регулюючого органу направлені всі необхідні звітні документи щодо підтвердження якості виконаних робіт. Після їхнього розгляду звітні документи та технічні рішення ухвалено Держатомрегулювання. Відтак, 11 квітня плануємо виведення реакторної установки на мінімальний контрольований рівень потужності», - зазначив Павло Павлишин.

Також триває робота з періодичної переоцінки безпеки (ППБ) енергоблоку №2, який успішно генерує електроенергію на стадії довгострокової експлуатації. Наразі проводиться усунення зауважень державної експертизи до факторів безпеки. Після чого Держатомрегулювання проведе виїзне інспекційне обстеження для підтвердження інформації, приведеної в звіті, фактичного стану енергоблоку №2 та складе відповідний акт.

Григорій ПлачковГолова Держатомрегулювання Григорій Плачков, зазначив, що умови ліцензії та окремого дозволу на експлуатацію енергоблоку №2 РАЕС виконуються в необхідному обсязі та у встановлені терміни. За результатами розгляду поданих документів та обговорення ухвалено рішення про можливість виведення реакторної установки енергоблоку №2 Рівненській АЕС на МКР потужності після завершення всіх необхідних випробувань обладнання та систем на відповідність проєктним характеристикам.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій