Енергоблок №3 РАЕС має високу готовність для продовження терміну експлуатації

07 грудня 2017, 12:22 | Новини

Під час чергової наради під головуванням генерального директора РАЕС зауважено високий ступінь готовності енергоблоку №3 для продовження його терміну експлуатації у понадпроектний термін.

11 грудня 2017 року завершується проектний термін експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС. Наприкінці листопада в м. Київ на засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) було прийнято рішення щодо його експлуатації в зупиненому стані з повним вивантаженням палива з активної зони реактора до приреакторного басейну витримки на період виконання усіх організаційно-технічних заходів, необхідних для можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Чергова нарада щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ) блоку №3 РАЕС відбулась під головуванням генерального директора підприємства Павла Павлишина на початку грудня. Основними доповідачами наради стали керівники підрозділів РАЕС. Також у форматі відеоконференції до обговорень були залучені представники виконавчої дирекції з виробництва НАЕК «Енергоатом», групи управління проектом КзПБ та ВП «Атомкомплект».

Для продовження терміну експлуатації блоку № 3 Рівненської АЕС реалізовується відповідна Програма ПТЕ, складовою частиною якої є виконання пріоритетних заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (КзПБ). У рамках КзПБ на блоці № 3 заплановано виконання 96 заходів, з них 4 заходи будуть виконані у повному обсязі вже після ПТЕ. Крім того, у рамках КзПБ:

  • до введення Програми ПТЕ виконано 23 заходи;
  • після введення Програми виконано 30 заходів;
  • до завершення терміну експлуатації блоку та прийняття рішення про його продовження (2018 рік) планується виконати 29 заходів у повному обсязі. Також поетапно (в узгодженому з Держатомрегулювання України обсязі) планується виконати ще 10 заходів, які будуть завершенні після ПТЕ.

Відповідно до плану-графіка «Програми підготовки енергоблоку №3 до ПТЕ» передбачено виконати 129 пунктів некапітального характеру, з яких на сьогоднішній день реалізовано 120, решта – на різних стадіях виконання. Усі заходи виконуються  відповідно до запланованого плану-графіка без відставань.

На сьогоднішній день енергоблок вже має досить високу ступінь готовності для продовження терміну експлуатації. Крім заходів КзПБ на блоці №3 відповідно до Програми ПТЕ виконується 5 заходів, які пов’язані з реалізацією відхилень від норм та правил в атомній енергетиці. Варто відзначити, що за 25 заходами КзПБ по блоку № 3 виконується закупівля обладнання за кредитні кошти ЄБРР/Євратом.

Довідково: Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є звичайною справою в багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції. Практичний досвід  продовження терміну експлуатації вже мають Великобританія, Канада, Росія, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні у понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій Держатомрегулювання України, працюють сім вітчизняних енергоблоків. Досвід продовження термінів експлуатації перших двох Рівненських, двох Южно-Українських та трьох Запорізьких енергоблоків вітчизняних електростанцій підтверджує той факт, що реактори українських АЕС мають для цього достатній запас міцності.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>