Енергетики РАЕС – активні учасники заходів ВАО АЕС

14 березня 2019, 12:35 | Статті

На фото третій ліворуч - Олександр Подик у ході робочої зустрічі ВАО АЕСЩороку понад 40 працівників Рівненської АЕС беруть участь у різноманітних заходах ВАО АЕС, у ході яких вони можуть спілкуватися і обмінюватися інформацією між собою в унікальній атмосфері співпраці і відкритості, що у свою чергу, дозволяє кожному ділитися та користуватися позитивним досвідом своїх колег для досягнення основної мети – підвищення рівня безпеки АЕС.

Провідний інструктор з підготовки оперативного персоналу навчально-тренувального центру РАЕС Олександр Бороменський наприкінці лютого став учасником міжнародної робочої зустрічі ВАО АЕС-МЦ на тему: «Дотримання базових принципів роботи оператора, базових принципів експлуатації», яка відбулась у м. Мінськ (Республіка Білорусь). Захід зібрав 42 учасники – представників АЕС та підприємства «Атомфлот», які входять до регіонального центру ВАО АЕС.

У ході зустрічі розглянуто базові принципи експлуатації (роботи оператора) документу SOER 2013-1, результати аналізу виконання рекомендацій SOER 2013-1 і «Виробничі задачі та критерії виконання», застосування керівництва щодо самооцінки виконання рекомендацій документів «Ваша роль в базовій підготовці операторів» та «Основні принципи оцінювання ефективності підготовки операторів АЕС», аналіз результатів цільового спостереження ВАО АЕС-МЦ з виконання рекомендацій SOER 2013-1 «Недоліки у виконанні базових принципів роботи операторів».

Олександр БороменськийЗа словами Олександра Бороменського, тему зустрічі обрано не випадково, оскільки на сьогоднішній день існує проблема якісної підготовки операторів. «Під час обговорень значну увагу було приділено основним принципам експлуатації: контролю параметрів стану енергоблоку, виконанню перемикань згідно з інструкціями, консервативному підходу в управлінні, роботі в команді, а також наявності у персоналу АЕС знань та розуміння конструкції та принципу дії обладнання, роботи та взаємозв’язку технологічних систем, характеристик процесів. Хотілося б зазначити, що на блочних щитах керування енергоблоків РАЕС працює висококваліфікований оперативний персонал, який пройшов усі щаблі кар’єрного росту, починаючи з робочих посад та, які мають обширну базу знань, регулярно проходять навчання, підтримання кваліфікації з метою вдосконалення знань, умінь та навичок, - прокоментував рівненський атомник. - Спілкування під час робочої зустрічі було насиченим цікавими доповідями та презентаціями. Проаналізувавши матеріали заходу, з метою удосконалення експлуатації та рівня культури безпеки на РАЕС, я запропонував розглянути ряд рекомендацій – створення пам’яток-плакатів, в яких буде відображено всі п’ять принципів експлуатації, розробити заняття з розкриття базових принципів експлуатації, що буде включено у навчання як старшого, так і молодшого оперативного, а також ремонтного персоналу».

Олександр Подик у складі робочої групи

Ще один рівненський атомник – заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу РАЕС з ремонту реакторного устаткування Олександр Подик взяв участь в робочій зустрічі ВАО АЕС-МЦ на тему «Організація і проведення робіт з розущільненим обладнанням на АЕС. Попередження попадання сторонніх предметів (4П)». Міжнародний захід, що відбувся на Білоруській АЕС пройшов за участю фахівців ремонтних служб атомних електростанцій Вірменії, Білорусі, Болгарії, РФ, Словаччини, України, спеціалістів АТ «Атомтехенерго» та ВАТ «Беленергоремналадка».

Під час зустрічі представники АЕС та енергетичних підприємств представили приклади позитивних практик за програмою 4П, обговорили пропозиції щодо її вдосконалення та організації робіт з розущільненням обладнання атомної станції, розглянули тему підтримки з боку керівництва, вимог до спецодягу, пристосувань, інструменту, вдосконалення культури безпеки.

В рамках перебування на Білоруській АЕС учасники відвідали майданчик електростанції і турбінний цех.

Як зазначив Олександр Подик, усі учасники заходу акцентували на важливості тематики робочої зустрічі, адже потрапляння сторонніх предметів в обладнання і компоненти систем АЕС можуть призвести до пошкодження ядерного палива та обладнання АЕС, до збільшення дозового навантаження на персонал і радіоактивного забруднення, недовироблення електроенергії та комерційних втрат.

Олександр Подик на Білоруській АЕС

«Робоча зустріч пройшла у відкритій та доброзичливій атмосфері. Заходи, організовані ВАО АЕС, завжди інформативні. Результатом моєї участі стала розробка низки висновків та пропозицій, які будуть надані на розгляд керівництву Рівненської АЕС, зокрема розробка відповідних інструкцій, актуалізація діючих положень та вимог, можливість створення навчального класу з використанням стендів, інструменту та засобів для організації робіт з розущільненим обладнанням. Також пропоную розглянути представлені у звіті приклади позитивних практик за програмою 4П, виконати аналіз діючих положень по обходах та оглядах робочих місць, спостереженнях», - підсумував Олександр Подик.

Як відзначають рівненські атомники, заходи ВАО АЕС шляхом порівняння різних підходів до роботи та аналізу діяльності АЕС дозволяють вивчити кращий світовий досвід безпечної та надійної експлуатації енергоблоків, що, в свою чергу, сприяє розвитку вітчизняної атомно-енергетичної галузі.

Анатолій ВасильчукЗа словами представника ВАО АЕС-МЦ на майданчику Рівненської АЕС Анатолія Васильчука, рівненські атомники є активними учасниками всіх напрямків та програм Асоціації. «Кожного року представники вищого керівництва та фахівців Рівненської АЕС беруть участь як у виїзних заходах ВАО АЕС, так і в тих, що проводяться на майданчику підприємства. У лютому поточного року генеральний директор електростанції Павло Павлишин взяв участь у міжнародній партнерській перевірці (ПП) ВАО АЕС, що відбулась на АЕС Куданкулам (Індія), виступивши відповідальним представником ВАО АЕС-МЦ. Невдовзі з аналогічним візитом Павло Павлишин відвідає у квітні АЕС Тяньвань (Китай). У поточному році на майданчику РАЕС плануються місія підтримки ВАО, два бенчмаркінги та семінар», - відзначив А. Васильчук.

Анна МОХНАР

Фото Надії ТИМОФЄЄНКО та прес-служби Білоруської АЕС

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій