Емоційно та надихаюче відзначили Міжнародний день дівчат у технологіях на Рівненській АЕС

  • Новини
  • 12 жовтня 2021, 17:03
  • 569

На Рівненській АЕС проведено мотивуючу зустріч із учасницями філіалу спільноти «Дівчата STEM» Вараського ліцею №1. Тематичний захід проводився з профорієнтаційною метою та заради подолання ґендерних стереотипів у виборі майбутньої професії. Дівчата STEM - це всеукраїнська ініціатива, спрямована на збільшення кількості дівчат у STEM (наука, технології, інженерія, математика).

У інформаційному центрі РАЕС «Полісся» учасниці поспілкувалися з єдиною жінкою-оператором реакторного відділення РАЕС Дарією Папежук, заступницею начальника управління інформації та зв’язків з громадськістю (УІтаЗГ) Іриною Жук та начальником лабораторії служби охорони навколишнього середовища (СОНС) Оксаною Логуновою. Кожна зі спікерок мала можливість поділитися власними історіями успіху, розкрити секрети зростання та розвитку особистості, а також розвіяти низку стереотипів щодо жінки в професії за технічним напрямом. У підсумку школярі мали змогу у відкритому діалозі обговорити почуте та поділитися власними думками.

У межах заходу дівчата також ознайомилися з роботою УІтаЗГ, СОНС та центрального поста контролю автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС). Оксана Логунова ознайомила юних гостей як досліджуються поверхневі води річки Стир, зворотні стічні води, підземні води та ґрунти за 51 фізико-хімічним показником. В управлінні інформації школярки спробували себе в ролі телеведучих новин, дізналися хто і як наповнює офіційний сайт та соціальні мережі Рівненської АЕС і готує до друку корпоративну газету «Енергія». В АСКРС їм розповіли про типове оснащення та кількість постів контролю навколишнього середовища в районі розміщення Рівненської АЕС, продемонстрували метеомайданчик.

За словами одинадцятикласниці Вараського ліцею №1 Софії Шумик, екскурсія була повчальною та цікавою, багатою на нові знайомства: «Спікери викладалися на 100%, кожна ділилася своїм досвідом та власними прикладами довели можливість бути лідерами у своїх сферах. Для мене це – нові знання, новий неоціненний досвід».

Як відзначила заступник директора Вараського ліцею №1 Людмила Бондар, завдяки такій зустрічі дівчата мали змогу на власні очі побачити приклад успішної реалізації жінок на атомній електростанції.

...

«Приємно було спостерігати як дівчата розкривалися під час спілкування з працівниками електростанції, скільки додаткових питань у них виникало. У процесі зустрічі «народилася» ідея власного нового проєкту, яким уже цікавляться дівчата. На РАЕС учениці особисто переконалися, що в сучасному світі і жінка може досягнути успіху за технічною спеціальністю. Головне – бажання вчитись, розвиватись і працювати», – наголосила Людмила Бондар.

...

«Символічно, що саме в Міжнародний день дівчат у технологіях ми провели цю зустріч. Рівненська АЕС спростовує стереотипи про можливість працевлаштування на електростанцію лише чоловіків. Нині жінки успішно себе реалізовують на різних посадах як керівних, так і робітничих. Це чудово, що молоді розповідають про лідерство, ґендерну рівність, про те, що вони можуть стати тими, ким мріють. Дякую учасницям за живе спілкування. Це було емоційно та надихаюче!», – підсумувала Ірина Жук.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г