Досвід РАЕС як приклад для наслідування

14 березня 2019, 16:09 | Новини

Рівненську АЕС відвідали представники Вірменської АЕС та ТОВ «Енергобезпека Груп» з метою обміну кращим досвідом з питань експлуатації спеціального обладнання, підвищення рівня безпеки та продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС з реакторами ВВЕР-440.

Вірменська АЕСВірменська АЕС єдина атомна електростанція Вірменії, що має два енергоблоки із реакторами ВВЕР-440/270, 1600 чоловік персоналу, та розташована неподалік міста Мецамор. На сьогоднішній день в експлуатації перебуває лише енергоблок №2, який генерує до 35% потреб енергії країни. З 2015 року на електростанції виконується Програма продовження терміну експлуатації блоку, головне завдання якої модернізувати обладнання, підвищити рівень безпеки та ефективності АЕС для відновлення та продовження ресурсу роботи станції щонайменше на 10 років.

Рафаель Багдасарян та Ігор ГончаровПеребуваючи на майданчику Рівненської АЕС, начальник цеху централізованого ремонту Вірменської АЕС Рафаель Багдасарян відзначив безліч позитивних практик, які досвідчений атомник бачить перспективним для впровадження на рідній АЕС. Однією з важливих новацій іноземний гість вбачає гайковерт для розущільнення головного роз’єму реактора. «Впровадження даного спецобладнання – це однозначно велике досягнення, що забезпечує значний рух вперед. Обладнання повністю контрольоване та просте у використанні. Це чудова ідея, яку, впевнений, ми будемо впроваджувати також і в себе, - наголосив Рафаель Багдасарян. – Серед прикладів для наслідування вбачаю також укомплектованість вашої лабораторії збору даних та аналізу результатів контролю металу та якісну модернізацію кранів. Вражає чистота на майданчику електростанції, висока культури безпеки та дисциплінованість персоналу, що говорить про високий професіоналізм, відданість обраній справі».

Юрій КрупкоЗа словами начальника цеху з ремонту та техобслуговування реакторів енергоремонтного підрозділу РАЕС Юрія Крупка, з 2008 року на енергоблоках №№3, 4 Рівненській АЕС впроваджено сучасний гайковерт шведського виробництва «Tensor AB» для розущільнення головного роз’єму реактора та відповідне обладнання доукомплектоване у 2014 році для енергоблоків №№1, 2. Сучасне обладнання із системами контролю виконання процесів, має низку переваг, зокрема воно дозволило оптимізувати час на виконання операцій майже в два рази. До того ж, існує оперативна технічна підтримка від виробника. «За роки експлуатації обладнання, яке використовується в період ремонтів на етапах розбирання та збирання реакторів, демонструє свою практичність, мобільність та високий рівень виконання завдань. Воно дозволяє не лише скоротити тривалість ремонтів, а й зменшити дозові навантаження персоналу», - підкреслив рівненський атомник.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій