Добігають фіналу екологічні громадські слухання РАЕС містами України

10 липня 2019, 06:04 | Новини

Громадські слухання у ЛьвовіГромадські слухання щодо впливу РАЕС на навколишнє середовище у транскордонному контексті відбулись ще в трьох обласних центрах країни – Львові, Івано-Франківську, Житомирі.

Зустрічі з громадськістю, що проходять у форматі відкритого діалогу з боку РАЕС, організовані Міністерством екології та природних ресурсів, є обов'язковою вимогою законодавства України та міжнародних документів.

За коментарем начальника служби навколишнього середовища РАЕС Олександра Горковлюка, електростанція, як державне підприємство, проводить виважену екологічну політику, що підтверджується отриманими у 2007 році міжнародними сертифікатами управління якістю ISO 9001:2015, екологічного менеджменту ISO 14001:2015.

Для проведення обговорень Рівненською АЕС впродовж року було підготовлено відповідний звіт. В ході підготовки були залучені спеціалісти не лише атомної електростанції, а й сторонніх профільних організацій. Слухання, анонсовані Міністерством екології та природних ресурсів, а також Рівненською АЕС, проводяться у приміщенні обласних адміністрацій та спрямовані на залучення широкого загалу населення та ЗМІ.

ВФахівці РАЕС у Івано-Франківськураховуючи значну територіальну віддаленість багатьох обласних центрів від Рівненської АЕС, спостерігається відповідне зменшення активності громадян. Але варто відзначити їхню обізнаність щодо функціонування атомної енергетики. Під час спілкування з місцевими мешканцями усі співрозмовники відзначали переваги атомної генерації перед тепловою, необхідність подальшого розвитку атомної енергетики в Україні, її безумовну безальтернативність на сьогоднішній день.

В той же час респонденти зазначали важливість удосконалення безпеки атомних електростанцій. Приємним моментом стало те, що Рівненська АЕС позитивно сприймається пересічними громадянами нашої країни. Спілкування з учнівською молоддю навпаки здивувало необізнаністю та байдужістю щодо енергетики, що надає все більшої ваги молодіжним освітнім, соціальним проектам, які проводяться РівнеІрина Полякованською АЕС та НАЕК «Енергоатом». Варто розширяти географію залучення школярів не лише з метою профорієнтаційної роботи, а й для інформування молоді у напрямку функціонування атомно-енергетичної галузі.

Представниця розробника звіту з оцінки впливу діяльності від ДНТЦ ЯРБ Ірина Полякова відзначила високу професійність спеціалістів РАЕС, а також вдало підібрану команду представників електростанції, компетенція яких охоплює усі напрямки діяльності АЕС. За оцінкою Олександра Горковлюка, слухання містами України щодо впливу РАЕС на довкілля відбуваються у конструктивному форматі, негативних висловлювань про діяльність електростанції не було.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій