До уваги працівників ДП «НАЕК «Енергоатом». Про гарантії недоторканості

Звернення директора центру запобігання і протидії корупції ДП «НАЕК «Енергоатом»

 

У зв’язку зі зверненнями співробітників ДП «НАЕК «Енергоатом» про гарантії недоторканості в разі повідомлення про корупційні правопорушення в Компанії, повідомляю.

Відповідно до ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) держава забезпечує захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції. Частиною 2 статті Закону визначено, що особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. За наявності загрози життю, житлу, здоров'ю та майну осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, або їх близьких осіб, у зв'язку із здійсненим повідомленням про порушення вимог цього Закону, правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві». Частиною 3 статті 53 Закону імперативно встановлено, що особа або член її сім'ї не може бути звільнена чи примушена до звільнення, притягнута до дисциплінарної відповідальності чи піддана з боку керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, скорочення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу у зв'язку з повідомленням нею про порушення вимог цього Закону іншою особою. Інформація про викривача може бути розголошена лише за його згодою, крім випадків, встановлених законом.

 

Відповідно до частини 5 ст. 53 Закону повідомлення про корупційне порушення може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно). В ДП «НАЕК «Енергоатом» для реалізації зазначеного механізму запроваджено «Скриньку довіри», яка розміщена на сайті Компанії і через яку можуть направлятися будь-які повідомлення про факти корупції в Компанії, в тому числі і анонімні. Анонімне повідомлення про корупційне правопорушення буде розглянуте, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи і містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. Анонімне повідомлення про корупційне порушення підлягає перевірці у термін не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання. У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про корупційне порушення керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

 

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», як соціально відповідальна Компанія, повністю забезпечує захист своїх працівників, в тому числі і посадових осіб підприємства які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції. Згідно п. 9.1 Антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» (ПМ-Д.0.34.621-15) Компанія прийняла на себе всі визначені законодавством умови захисту осіб, що надають допомогу в запобіганні корупції. Відповідно до п. 9.2 Антикорупційної програми працівник Компанії, що надає допомогу в запобіганні та протидії корупції, не може бути звільнений чи примушений до звільнення, притягнутий до дисциплінарної відповідальності чи підданий з боку керівництва іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, скорочення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог антикорупційного законодавства іншою особою.

 

При загрозі життю, житлу, здоров’ю та майну співробітнику Компанії який повідомив про факти корупційних правопорушень, чи при наявності загрози для нього дисциплінарних чи фінансових санкцій та інших негативних наслідків або аналогічних загроз його близьким особам, прошу негайно повідомляти про такі факти в центр запобігання і протидії корупції Дирекції Компанії або в уповноважені підрозділи у відокремлених підрозділах Компанії. Вказані випадки будуть негайно припинятися з одночасним притягненням до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб, що здійснюють утиски і погрози, з обов’язковою передачею відповідних повідомлень до правоохоронних органів.

З повагою, Олег Поліщук – директор центру запобігання і протидії корупції – радник президента ДП «НАЕК «Енергоатом», уповноважена особа відповідальна за реалізацію Антикорупційної програми.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій