Декларування доходів посадовими особами Компанії у 2016 році

Як відомо, обов’язок посадових осіб юридичних осіб публічного права щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік встановлено Законом України «Про запобігання корупції».

Разом з цим, до початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій, суб'єкти декларування подають декларації в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції, але не раніше 1 січня 2017 року.

Отже, у 2016 році декларації мають подаватися відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто до кадрового підрозділу, у паперовому вигляді, за формою, встановленою цим Законом.

Питання віднесення працівника Компанії до посадової особи та відповідно до суб’єкта декларування, а також основні правила заповнення декларації з конкретними прикладами висвітлено у методичних рекомендаціях Міністерства юстиції «Правила декларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру», розміщених на сайті ДП «НАЕК «Енергоатом» (http://www.energoatom.kiev.ua/ua/anticorruption/declaration/) та сайті Міністерства юстиції (http://old.minjust.gov.ua/21885). Крім того, центром із запобігання і протидії корупції розроблено Рекомендації щодо віднесення працівників Компанії до посадових осіб ДП «НАЕК «Енергоатом», які знаходяться у вільному доступі в загальній папці  J:\26.Центр із запобігання і протидії корупції\Загальна інформація.

Таким чином, наголошуємо, що декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік посадовим особам Компанії необхідно подати до 1 квітня 2016 року до кадрового підрозділу.

Посадові особи, які приймаються на посаду, повинні подати декларацію за 2015 рік перед призначенням на посаду.

Посадовим особам, які звільняються, необхідно буде подати декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за 2015 рік та за частину 2016 року – за період з 1 січня до дня звільнення.

Також Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» передбачено, що суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність в Компанії, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом, тобто до 1 квітня поточного року.

При цьому, Законом передбачено винятки із вказаного правила для осіб, які не мають об’єктивної можливості дотриматися зазначеного строку. Це стосується суб’єктів декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою – подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня.

Як і минулого року, перевірку поданих декларацій здійснюватиме уповноважений підрозділ (особа) з питань запобігання та виявлення корупції – щодо своєчасності подання та наявності конфлікту інтересів, Державна фіскальна служба – щодо достовірності зазначених у декларації відомостей відповідно до Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 2015 року    № 333, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2015 року за № 418/26863.

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю встановлена Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України.

Так, відповідно до статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання декларації тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі статтею 3661 Кримінального кодексу України подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації або умисне неподання суб'єктом декларування зазначеної декларації карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

При цьому, притягнення суб'єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або за подання у ній завідомо недостовірних відомостей не звільняє суб'єкта декларування від обов'язку подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

У разі виникнення питань при заповненні декларації посадові особи можуть звернутися до працівників центру із запобігання і протидії корупції або уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції відокремленого підрозділу для отримання відповідних роз’яснень.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій