Безпека

Головним пріоритетом діяльності АЕС є безпека. Системи безпеки АЕС – це близько 40% вартості всього будівництва. Навколо безпеки побудована окрема система мислення, що має назву «Культура безпеки», вона постійно розвивається та поліпшується у тісній співпраці з міжнародною спільнотою. Безпека контролюється на державному та галузевому рівнях. Автоматично спостереження за безпекою ведеться у транскордонному форматі. За весь час роботи РАЕС, події, що відбувалися, класифікувалися рівнем «нуль» або «поза шкалою» відповідно до міжнародної шкали ядерних подій INES.

Про безпеку Рівненської АЕС свідчить її безаварійна робота впродовж понад 40 років, а також відсутність негативного впливу на навколишнє середовище. Багаторічні спостереження доводять незмінність параметрів довкілля, які не перевищують «нульовий фон», що був зафіксований за два роки до пуску електростанції.

Повною мірою на підприємстві виконуються заходи «Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України», дія якої розрахована на період до 2023 року. Впровадження заходів з модернізації та реконструкції дозволили продовжити терміни експлуатації енергоблоків №№1, 2, 3 на 20 років понадпроєктного терміну.

Рівненська АЕС у 2007 році сертифікована компанією TUV NORD на відповідність міжнародним стандартам ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004, як підприємство з безпечним та ефективним виробництвом електричної та теплової енергії.

Пожежну безпеку Рівненської АЕС забезпечують рятувальники другого державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Рівненській області. Фізичний захист та оборону ядерного об’єкту гарантує військова частина 3045 Національної гвардії України.

Сьогодні ядерна енергетика є дійсно безпечним промисловим джерелом енергії.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час
експлуатації
млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
За весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура °C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г