Басейнова рада річки Прип’ять підтримала намір РАЕС щодо будівництва гідроспоруди

02 травня 2019, 15:09 | Новини

Федір Кислицин під час виступуЗаступник головного інженера Рівненської АЕС Федір Кислицин взяв участь у роботі басейнової ради річки Прип’ять, засідання якої відбулося в м. Новоград-Волинський (Житомирська обл.) та мало на меті вирішення водно-екологічних проблем річки.

Басейнову раду річки Прип’ять, яка є консультативно-дорадчим органом у межах суббасейну Прип’яті, створено Держводагентством у жовтні 2018 року у м. Новоград-Волинський. До її складу увійшли представники водокористувачів, органів виконавчої влади, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну Прип’яті, зокрема, представники Житомирщини, Рівненщини, Волині, Київщини, Львівщини, Тернопільщини та Хмельниччини. Річка Стир – найбільша права притока річки Прип’ять (басейн Дніпра) загальною довжиною 483 км. Площа водозбору – 13130 км кв. Річка протікає в межах Львівської, Волинської та Рівненської областей і Білорусі.

Участь у заході взяли  науковці та експерти, представники органів влади і місцевого самоврядування Новоград-Волинського, підприємств та організацій – водокористувачів, фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, громадських організацій із семи областей України, засобів масової інформації та ін.

Під час засідання розглянуто низку актуальних питань щодо поліпшення екологічного стану басейну Прип’яті, налагодження сучасного моніторингу вод, роботи водних об’єктів та забезпечення регулювання стоку річок в басейні річки Прип’ять у повеневий та меженний періоди, основних джерел точкового та дифузного забруднення у басейні річки Прип’ять.

Тема презентації Федора Кислицина

Заступник головного інженера РАЕС із загальностанційних об’єктів Федір Кислицин, як представник великого промислового водокористувача – Рівненської АЕС, виступив перед учасниками заходу із презентацією щодо намірів підприємства збудувати гідропідпірну споруду на річці Стир, акцентувавши увагу на тому, що маловодність річки у засушливу пору року може викликати вимушене зменшення потужностей енергоблоків РАЕС.

«Додаткова регулююча гідротехнічна споруда поблизу водозабору Рівненської АЕС створить умови гарантованого водозабезпечення та встановлення необхідних експлуатаційних рівнів води в річці Стир. Майбутня гідроспоруда забезпечуватиме надійну, безперебійну роботу насосної станції РАЕС у періоди маловодності для недопущення можливості розвантаження енергоблоків. Новозбудована гідроспоруда не впливатиме на водний баланс річки та не призведе до зниження чи підвищення рівнів води. Вона не впливатиме на кількість води, яку забирає електростанція для підживлення системи циркуляційного водопостачання та на екологічне становище у регіоні в цілому», - наголосив Федір Кислицин.

Річка Стир

За словами атомника, будівництво гідроспоруди не лише не призведе до створення водосховища та затоплення територій, так як підпір можливий лише у маловодний період, а й покращить санітарні умови річки Стир та позитивно вплине на гідродинамічний стан ґрунтових вод в районі існуючих водозаборів, розташованих в певній близькості від проммайданчика РАЕС. Для розміщення об’єктів будівництва на земельних ділянках, власником яких не є ВП «Рівненська АЕС», буде проведено процедуру відведення земель в постійне користування, а для будівництва тимчасових об’єктів (канал для пропуску будівельних витрат, який влаштовується на лівому березі річки Стир) планується процедура відведення земель у тимчасове користування.

Члени басейнової ради підтримали намір РАЕС та зафіксували це рішення у протоколі, який невдовзі буде направлено до Волинської обласної державної адміністрації для ухвалення наміру РАЕС та продовження діяльності підприємства у цьому напрямку.

Довідково: У липні 2015 року за поданням РАЕС комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області було прийняте рішення про необхідність влаштування додаткових споруд для підтримання  експлуатаційних рівнів води у водозабірному ковші НДВ Рівненської АЕС. На технічній нараді, що відбулася 25.11.2015 року в м. Вараш, спеціалістами РАЕС та ТОВ «ГІДРОТЕХПРОЕКТ» прийняте спільне рішення про необхідність  влаштування постійної гідротехнічної водопідпірної споруди на р. Стир для потреб Рівненської АЕС.

У відповідності з завданням на передпроектну роботу виконано техніко-економічний аналіз будівництва гідротехнічної  споруди на р. Стир для Рівненської АЕС з урахуванням аналізу вихідних даних та у відповідності з вимогами діючої в Україні нормативної документації. Склад і компоновка гідротехнічних споруд, конструктивні проектні рішення прийнято з урахуванням габаритів маломірних суден, навігацію яких необхідно забезпечити згідно з технічним завданням на передпроектну роботу.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій