Атомники створили інтерактивну платформу позашкільної онлайн освіти

21 жовтня 2020, 16:20 | Новини

Інтерфейс сайтуНа просторах інтернету запрацював інформаційний портал про атом та його підкорювачів «Atomarium.info», ідея якого ще до запуску стала популярною завдяки перемозі у конкурсі наукових доповідей серед молодих атомників РАЕС та за результатами захисту проєктів з розвитку енергогенеруючого підприємства.

Проєкт «Atomarium» створений за ініціативою інженера служби налагоджування та випробувань устаткування РАЕС Івана Чепурка спільно з активістами ВП ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області. Вебсайт спрямований на популяризацію профільних для галузі спеціальностей серед випускників та підвищення їхнього рівня знань в точних науках.

Втілювати дане завдання Іван Чепурко розпочав через інтеграцію в освітній процес старшокласників зони спостереження РАЕС навчально-мотиваційних курсів з базових точних й природничих наук, проводячи спільно з колегами-атомниками цикл цікавих лекцій, реалізуючи концепцію позашкільної онлайн освіти на базі відповідного інформаційного ресурсу. За останні роки атомниками – членами Українського ядерного товариства вже було проведено низку пізнавальних лекцій серед учнівської та студентської молоді з ядерної фізики, математики, хімії, ІТ, за соціальною тематикою та, навіть, щодо методів поводження з радіоактивними відходами.

Іван Чепурко«Підвищення рівня знань абітурієнтів є важливим напрямком роботи, адже для атомної електростанції необхідний якісний кадровий резерв. Atomarium розроблено для поглиблення знань молоді в точних науках, розвіювання міфів про неекологічність АЕС та висвітлення її ролі у заходах із запобігання зміні клімату, розширення кругозору у сфері атомної енергетики. Дана освітня ініціатива має на меті не тільки допомогу у поглибленні шкільних знань, а й демонстрацію престижу професії атомника, зацікавленості в учнях, як перспективних майбутніх колегах», – наголошує Іван Чепурко.

Приклад розв'язання задачі з алгебри на сайтіВеб-сайт працює у тестовому режимі і поволі наповнюється необхідним контентом у п’яти основних розділах: «Навчання», «База знань», «Відеолекції», «Новини галузі» та «Екологія». Наразі вже доступні завдання та їх рішення з 10 навчальних тем алгебри, а також добірка статей на екологічну тематику. На черзі для школярів буде створена необхідна теоретична база та викладені унікальні рішення з розв’язання фізичних і математичних задач для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, відеоуроки, навчально-мотиваційні курси з природничих наук, чат запитань-відповідей, а також олімпіади, призом яких може стати захоплююча екскурсія проммайданчиком Рівненської АЕС.

До розвитку проєкту можуть долучитися й інші працівники Рівненської АЕС у ролі лектора, спікера онлайн тренінгів, контентмейкера, відеооператора, вебдизайнера тощо. Для цього необхідно написати свої пропозиції чи резюме на електронну скриньку розробника: chepurkoivan@gmail.com. Як підкреслює Іван Чепурко, підвищення рівня профільних знань молоді – складова сучасної системи ядерної профорієнтації.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій