Атомник РАЕС взяв участь у партнерській перевірці ВАО АЕС

11 жовтня 2018, 11:02 | Новини

Делагація ВАО АЕС під час партнерської перевіркиЗаступник начальника цеху радіаційної безпеки Рівненської АЕС взяв участь в міжнародній партнерській перевірці Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують АЕС (ВАО АЕС) на підприємстві «Атомфлот». Під час місії перевірено рівень ядерної, радіаційної та загальнотехнічної безпеки на атомних криголамах.

Рівненська АЕС тісно співпрацює з міжнародними партнерами в пріоритетному напрямку – безпечній діяльності атомних об’єктів. Одним з таким партнерів є Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС), яка створена для максимально можливого підвищення безпеки та надійності експлуатації АЕС всього світу за допомогою обміну інформацією та заохочення комунікації серед її членів. На сьогодні до ВАО входять всі організації світу, що експлуатують АЕС – загалом це близько 450 енергоблоків. Членство у міжнародній організації здійснюється через один або кілька напівавтономних регіональних центрів, розташованих в Атланті, Москві, Парижі, Токіо, і залежить від географічного розташування або типу реакторної установки. Міжнародні експерти з різних країн світу здійснюють партнерські перевірки ядерних об’єктів, відображаючи у звітах як сильні сторони атомної станції, так і області для покращення.

Заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Дмитрій Галкін під час ПППід час однієї з таких інспекцій, до складу якої входило 12 фахівців з України, Сполучених штатів Америки, Німеччини, Словаччини та Росії, участь в перевірці взяв й фахівець Рівненської АЕС Дмитрій Галкін. Основним завданням рівненського атомника був моніторинг основ виробничої діяльності в галузі радіаційного захисту: радіаційної безпеки та контролю викидів та скидів. Окрім того, міжнародна комісія, до складу якої увійшли експерти восьми АЕС та організацій світу, здійснили аналіз ефективності організаційної структури, протиаварійної готовності, експлуатації, рівня підготовки персоналу, методів контролю та ведення хімічного режиму, вдосконалення виробничої діяльності, протипожежного захисту тощо.

Як зауважив Дмитрій Галкін, керівництво ВАО АЕС вважає, що коли організація відпрацює систему перевірки на одному з таких суден – це буде можливо перенести й на інші атомні криголами. «До того ж ми під час цієї місії побачили не тільки атомоход, а і його систему керування, яка забезпечує безпеку експлуатації ядерних установок. Це й було головною метою перевірки ВАО АЕС. Варто зауважити, що атомна галузь – єдина галузь, де запроваджено дружній та відкритий обмін інформацією задля підвищення її надійності та безпеки. Тому конструктивна комунікація є важливим фактором співпраці колег, з метою дотримання принципів культури ядерної безпеки на об’єктах атомної енергетики», - зазначив Д.Галкін.

До команди експертів ВАО АЕС, як правило, входять висококласні спеціалісти, які мають значний стаж та, відповідно, досвід роботи в атомній галузі. Досвідчені фахівці Рівненської АЕС є постійними учасниками спільних місій підтримки, семінарів, робочих зустрічей та партнерських перевірок ВАО АЕС.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій