2018 рік – плідний для рівненських атомників у діяльності ВАО АЕС

10 січня 2019, 15:47 | Новини

НАЕК «Енергоатом» є важливим та одним із найбільших членів Всесвітньої асоціації операторів,  що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), а Рівненська АЕС завжди була і є передовим та активним учасником всіх напрямків і програм ВАО АЕС. Взаємодія з ВАО АЕС сприяє підтриманню і підвищенню рівня безпеки експлуатації енергоблоків АЕС України та Рівненської АЕС зокрема.

У рамках діяльності ВАО АЕС атомники можуть спілкуватися і обмінюватися інформацією між собою в унікальній атмосфері співпраці і відкритості. Ця атмосфера відкритості дозволяє кожній АЕС ділитися та користуватися позитивним досвідом своїх колег для досягнення основної мети – підвищення рівня безпеки АЕС.

Представник ВАО АЕС-МЦ на майданчику РАЕС Анатолій ВасильчукЗа словами представника ВАО АЕС-МЦ на майданчику Рівненської АЕС Анатолія Васильчука, рівненські атомники є активними учасниками всіх напрямків та програм Асоціації. З метою підвищення рівня безпеки та надійності електростанції вони прагнуть до взаємодії з кваліфікованими та технічними фахівцями світової енергетики, а також до вдосконалення рівня знань, умінь, та професійного зростання.

Тож, 2018 рік був особливо насиченим та плідним для спеціалістів РАЕС, які стали учасниками різноманітних виїзних заходів, організованих регіональними центрами ВАО АЕС. Зокрема, в ролі міжнародних експертів дев’ять рівненських атомників взяли участь у партнерських перевірках (ПП), в тому числі, вперше в ПП іншого регіонального центру (Атлантського центру) на американській АЕС Salem і вперше під час повторної партнерської перевірки (ППП) на Нововоронезькій АЕС. Участь у місіях підтримки взяли 12 працівників РАЕС та 23 – в інших виїзних заходах ВАО АЕС. 

Дмитрій Галкін під час ПП на підприємстві «Атомфлот» (м. Мурманськ)Так, серед числа фахівців РАЕС, які у минулому році взяли участь в партнерських перевірках ВАО АЕС: генеральний директор РАЕС Павло Павлишин та провідний інструктор навчально-тренувального центру (НТЦ) Володимир Синявський (АЕС Моховце), заступник головного інженера з загальностанційних об’єктів Федір Кислицин та начальник служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації (СНРтаПЕ) Сергій Гордієнко (Ленінградська АЕС), інженер служби аналізу безпеки (САБ) Іван Ширяєв (АЕС Salem), заступник начальника служби налагоджування та випробувань устаткування (СНВУ) - начальник відділу Валерій Ковальчук та заступник начальника цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) з реконструкції Станіслав Любчич (Калінінська АЕС), заступник начальника ЦРБ з експлуатації Дмитрій Галкін (підприємство «Атомфлот» (м. Мурманськ). Заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський виступив у ролі експерта під час ППП «Інженерна підтримка», яка відбулась у листопаді-грудні 2018 року на Нововоронезькій АЕС.    

У жовтні 2018-го участь в МП взяв Володимир Невмержицький (на фото другий ліворуч)  Учасниками місій підтримки (МП) ВАО АЕС у лютому минулого року стали Олег Чугай, інженер ЦРБ («Радіаційний захист»). У березні – Олександр Білецький, начальник дільниці цеху вантажопідіймальних механізмів («Організація безпечної експлуатації и нагляд за підйомними спорудами»). У травні – заступник начальника реакторного цеху 2 (РЦ-2) з ремонту Сергій Бажанов («Стан експлуатації обладнання (EQ/1)» та Володимир Маклаков, заступник начальника НТЦ з навчально-методичної роботи («Вдосконалення процесів, пов’язаних із впровадженням і застосуванням тренажерів з людського фактору»). У червні начальник відділу ЦТПК Олександр Адамович взяв участь в МП на тему: «Спостереження за виконанням робіт», а в липні – Сергій Іванов, начальник зміни ТЦ-2 («Обходи керівниками робочих місць») та Дмитро Боюка, начальник дільниці цеху з ремонту тепломеханічного устаткування (ЦРТМУ) енергоремонтого підрозділу («Використання процедур для часто виконуваних робіт»).

Учасниками вересневих МП ВАО АЕС стали провідний інженер з експлуатації устаткування АЕС турбінного цеху 2 Олексій Смолянський («Досвід організації, проведення та контролю регламентних обходів обладнання оперативним персоналом») та Андрій Козюра, заступник головного інженера з електрообладнання та систем контролю і управління («Підвищення рівня культури безпеки під час переключень в КРУ – 0,4 кВ, 6,0 кВ та 10,0 кВ»). У жовтні 2018-го участь в МП взяв начальник відділу САБ Володимир Невмержицький («Застосування імовірнісного аналізу безпеки при експлуатації АЭС») та у листопаді – начальник ЦРБ, Олег Салагаєв («Організація режиму радіаційної безпеки и поводження з радіоактивними відходами»).

У складі міжнародної робочої зустрічі виступила Іванна Буракова (на фото по центру) У складі міжнародних робочих зустрічей виступили: інженер СНВУ, Ірина Колєснік («Еффективність баштових випарних градирень»), начальник юридичного управління, Людмила Смиковська («Юридичні аспекти транскордонної передачі даних в атомній енергетиці і інформаційна безпека процесу») та відповідальний секретар газети «Енергія» управління інформації та зв’язків з громадськістю, Іванна Буракова («Нові аспекти у сфері комунікації ядерної енергетики»).

Ірина Колєснік взяла участь в міжнародній робочій зустрічі, що була присвячена ефективності баштових випарних градирень (на фото перша праворуч у нижньому ряду)У робочих зустрічах, організованих ВАО АЕС участь взяли: Юрій Коваль, майстер ЦРТМУ («Попередження потрапляння сторонніх предметів»), Павло Плужніков, заступник начальника електричного цеху з експлуатації енергоблоків №№1, 2 («Практична реалізація методів ефективного попередження помилок персоналу»), Микола Пономаренко, начальник відділу з підготовки та проведення ремонтів («Заходи з оптимізації ремонтних робіт на радіоактивному обладнанні») та  Павло Кузнєцов, провідний інженер з експлуатації устаткування АЕС відділу головного технолога («Сучасні методи обробки циркуляційної води і методи боротьби з біовідкладеннями»).

Учасниками бенч-маркінгів ВАО АЕС стали начальник відділу розвитку персоналу Галина Синиця («Ефективне управління персоналом та попередження помилкових дій персоналу») та Григорій Колесник, інженер виробничо-технічної служби «Управління проектними знаннями».  

В рамках інших виїзних заходів Асоціації рівненські атомники взяли участь у: конференції директорів ВАО АЕС, яка відбулась у Словаччині (м. Братіслава) – гендиректор РАЕС Павло Павлишин; нараді технічних керівників ВАО АЕС-МЦ та науковій конференції – заступник головного інженера РАЕС з експлуатації блоків №№3, 4 Ігор Кузмицький; нараді контактних осіб – Ігор Савчук, начальник відділу міжнародного співробітництва та технічної допомоги (ВМСтаТД); нараді Керуючих та конференції директорів ВАО АЕС – провідний перекладач ВМСтаТД, Павло Голяницький; науково-технічної конференції – інженер відділу ядерної безпеки (ВЯБ) Олексій Васильчук та міжнародній конференції молодих спеціалістів і нарад членів молодіжного руху ВАО – Тетяна Бондаренко, провідний економіст-керівник групи договірного управління РАЕС.

Олександр Пузирніков взяв участь в семінарі ВАО АЕС, який відбувся в Китаї Також дев’ять енергетиків РАЕС представили електростанцію у ході семінарів ВАО АЕС, п’ятеро з яких стали учасниками семінару на тему: «Продовження термінів експлуатації корпуса реактора и внутрікорпусних пристроїв» (начальник СНРтаПЕ Сергій Гордієнко, інженери СНРтаПЕ Людмила Кошкіна та Оксана Казимирська, начальник відділу служби контролю металу Петро Рижко та оператор РЦ-2 Андрій Маслаков). Також серед учасників семінарів – провідний інструктор НТЦ Андрій Варівода («Підготовка експертів СРО»), провідний інженер - керівник групи ВЯБ Роман Голопапа та заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань з систем контролю та управління Олександр Пузирніков («Прийняття правильних експлуатаційних рішень»), провідний інженер - керівник групи СНРтаПЕ Олександр Кратік («Показники ефективності роботи АЭС»).

На фото по центру - Паскаль Діккемар у ході ППП РАЕСОкрім того, у 2018 році майданчик Рівненської АЕС став місцем проведення міжнародних заходів ВАО АЕС. Зокрема, у жовтні на РАЕС відбулась повторна партнерська перевірка, що проводилася експертами Паризького центру ВАО АЕС з метою оцінювання прогресу в областях для покращення, які були визначені у 2016 році за результатами першої в світі обмінної ПП.

У ході практичної частини семінару ВАО АЕС-МЦ, який відбувся на РАЕС у листопадіУ квітні в рамках програми «Менеджер на об’єкті» на РАЕС відбулась МП на тему «Проведення спостережень за роботою персоналу (коучинг)», а в березні та листопаді проведено два міжнародні семінари ВАО АЕС-МЦ: «Лідерство в атомній енергетиці» та «Обходи робочих місць персоналу керівниками АЕС».

У квітні 2018-го на Рівненській АЕС відбулася місія підтримки ВАО АЕС–МЦ  Світовий досвід, набутий поліськими атомниками під час участі в міжнародних перевірках та місіях технічної підтримки, обов’язково аналізується на предмет доцільності впровадження. Партнерські відносини та використання сучасних підходів для безпечної та безперебійної роботи АЕС є надважливою практикою та позитивною відмінністю, яка вирізняє атомну галузь з поміж інших. Участь у заходах ВАО АЕС шляхом порівняння різних підходів до роботи та аналізу діяльності АЕС дозволяють вивчити кращий світовий досвід безпечної та надійної експлуатації енергоблоків, що, в свою чергу, сприяє розвитку вітчизняної атомно-енергетичної галузі.

Теги: ВАО АЕС

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій