«Малі Курчатовські читання» свідчать: молодь України підтримує атомну енергетику

07 грудня 2018, 15:01 | Новини

Учасники конкурсуВ інформцентрі Рівненської АЕС «Полісся» відбувся щорічний конкурс рефератів «Малі Курчатовські читання» на тему: «Атомна енергетика і суспільство», який традиційно напередодні Дня енергетика організовує управлінням інформації та зв`язків з громадськістю (УІтаЗГ) РАЕС. Захід проходить в рамках просвітницької та профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді з метою патріотичного спрямування та популяризації атомної енергетики.

Учасниками цьогорічного конкурсу стали учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста-супутника РАЕС – Вараш та населених пунктів зони спостереження Володимирецького і Маневицького районів, які в особистих проектах продемонстрували свої знання про атомну енергетику України та світу. Із понад 30 поданих робіт на участь у конкурсі, до захисту було допущено 15 найкращих.

Члени суддівської колегіїДо складу суддівської колегії увійшли голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Дмитрій Галкін, інженер-радіометрист цеху радіаційної безпеки Андрій Чепурко, провідний інструктор навчально-тренувального центру Ігор Легкий, інженер з метрології відділу головного метролога Андрій Євстігнєєв, інженер служби налагоджування та випробувань устаткування Іван Чепурко та начальник прес-центру УІтаЗГ Вікторія Леонова. Основні критерії, за якими члени комісії визначали переможців – актуальність й оригінальність обраної теми, повнота її розкриття і вміння учасника представити роботу перед аудиторією.

Андрій ЧепуркоЯк зауважив Андрій Чепурко, у цьому році на конкурсі було багато рейтингових робіт за різноманітною – оригінальною та унікальною – тематикою. «З кожним роком «Малі Курчатовські читання» збирають все більше учасників, демонструючи високу популярність серед учнівської молоді. Хотілося б відмітити, що якість робіт та рівень підготовки учнів також зростає. Під час захисту конкурсанти блискуче представили свої доповіді, проявили високу обізнаність в питаннях атомної енергетики, показали креативність і підтвердили нестандартність у виборі тем робіт», - зазначив А. Чепурко.

Під час нагородження Маргарити БасюкЗа результатами виступів школярів та обговорень компетентного журі щодо розподілу призових місць і заохочувальних призів, три третіх місця посіли: десятикласниця Дар’я Лижнюк (с. Будки Маневицького району), одинадцятикласниці Вараської ЗОШ №3 Маргарита Басюк та Софія Свідрик, які отримали грошові премії у розмірі 700 гривень. Дві других сходинки посіли учениці 11-А класу ЗОШ №3 Тетяна Мороченець та Ольга Регещук. Дівчата отримали винагороду по 800 гривень кожна.

Призерка першого місця - десятикласниця ЗОШ №1 Ангеліна УшкоПерше місце та грошову премію у 900 гривень отримала десятикласниця ЗОШ №1 Ангеліна Ушко. Володаркою гран-прі конкурсу та винагороди у 1000 гривень визнано випускницю Вараської гімназії, Дар’ю Бондаренко, з роботою «Атомні електростанції і соціальні мережі». Приз глядацьких симпатій – флеш-карта з логотипом РАЕС дістався учениці 9-А класу ЗОШ №1 Марії Мушик. У вигляді заохочувальних призів – 200 гривень отримали решта учасників та по 700 гривень – наукові керівники проектів – вчителі.

Володарка гран-прі конкурсу - Дар’я Бондаренко, випускниця Вараської гімназіїЗа словами Дар’ї Бондаренко, метою її роботи, на основі проведеного серед старшокласників Вараської гімназії опитування, стало дослідження питання актуальності та необхідності присутності атомних електростанцій у віртуальному просторі, зокрема на публічних сторінках у соцмережах в цілому, зацікавленості та відвідуваності молоддю сторінок НАЕК «Енергоатом» та РАЕС в соцмережах. «Результати опитування показали, що на сьогоднішній день, в еру стрімкого розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, підприємствам будь-якого типу необхідно мати власну сторінку у віртуальних спільнотах, адже вони сприяють розповсюдженню інформації та обізнаності про діяльність підприємств. Також опитування свідчить про те, що школярі цікавляться сторінками Енергоатому та РАЕС в соцмережах, проте, на їх думку, було б добре вдосконалити їх контент, зробити його насиченим, оригінальним та змістовним», - прокоментувала переможниця конкурсу.

У ході нагородження одинадцятикласниці Вараської ЗОШ №3 Софії СвідрикАвтори кращих робіт візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі молоді і школярів міст-супутників АЕС, який відбудеться наступного року у Києві.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій