«Малі Курчатовські читання» демонструють прагнення учнівської молоді до розвитку

06 грудня 2017, 14:29 | Новини

Напередодні Дня енергетика та дня народження видатного вченого фізика-ядерника Ігоря Курчатова в інформаційному центрі РАЕС «Полісся» відбувся конкурс рефератів «Малі Курчатовські читання» на тему «Ядерна енергія та світ». Організатори - працівники управління інформації та зв’язків з громадськістю (УІтаЗГ) РАЕС, щороку проводять захід з профорієнтаційною та просвітницькою метою для учнівської молоді. Захід має також і патріотичне спрямування та розрахований на підтримку іміджу електростанції, популяризацію атомної енергетики.

Цього року на конкурс рефератів було подано 29 робіт учнів 9-11-х класів гімназії та загальноосвітніх закладів міста Вараш і Маневицького району, з них до захисту було допущено 18 учасників. До складу журі увійшли фахівці різних підрозділів РАЕС, які оцінювали не лише актуальність, повноту розкриття теми, а й вміння презентувати свою роботу, надавати вагомі аргументи та робити власні висновки. Зокрема, повноту та якість захисту учнівських рефератів визначали заступник генерального директора електростанції з персоналу Ігор Вітковський, інструктори навчально-тренувального центру Дмитро Дейнега та Борис Євстігнєєв, інженер-радіометрист цеху радіаційної безпеки Андрій Чепурко та представники УІтаЗГ Вікторія Леонова та Анатолій Стельмах.

«Незалежно від результату, кожен конкурсант – вже переможець, адже для підготовки реферату необхідно опрацювати чимало матеріалу. Я переконаний, що участь у конкурсі – це гарний досвід, а здобуті знання, отримані під час написання роботи, обов’язково стануть корисними у майбутньому, не зважаючи на вибір професії, – зазначив заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський. Він анонсував проведення наступного року чергового проекту «Ядерна школа на РАЕС» для учнів 9-11 класів, підкресливши його унікальність можливістю почерпнути безпосередньо на підприємстві знання, які не знайдеш ні в мережі інтернет, ні у жодному підручнику.

Як додала керівник прес-центру УІтаЗГ РАЕС Вікторія Леонова, захід «Малі Курчатовські читання» проводиться суто з просвітницькою метою. Основне завдання – допомогти школярам усвідомити, що таке атомна енергетика сьогодні, сформувати їх об’єктивне ставлення до неї. 

Лідером нинішнього конкурсу стала одинадцятикласниця Вараської ЗОШ №3 Марина Гапонова. Її робота за темою «Проблема утилізації відпрацьованого ядерного палива в Україні: аналіз міжнародних стандартів та перспективи будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП)  в Україні» заслужила гран-прі і 800 грн. премії. «З вибором теми, мені допоміг мій тато, який працює на Рівненській АЕС. На мою думку, тема є актуальною, адже Україна на сьогоднішній день залежить від Росії, оскільки змушена вивозити відпрацьоване ядерне паливо російського походження із трьох українських АЕС (Рівненської, Южно-Української та Хмельницької) в РФ, витрачаючи на це значні кошти. У своїй роботі я хотіла продемонструвати один із шляхів вирішення даного питання - будівництво ЦСВЯП, - поділилася Марина Гапонова, переможниця конкурсу «Малі Курчатовські читання»-2017.

Перше місце посів вараський учень ЗОШ №1 Іван Серов, отримавши 700 грн. За друге місце - учениця Вараської ЗОШ №3 Ольга Регещук та учениця Маневицької ЗОШ №2-гімназії Марина Тимощук нагороджені 700 грн. призових. Бронзовими призерами стали троє учасників: Ілона Полюхович (Вараська гімназія), Маргарита Басюк та Катерина Антонюк (ЗОШ №3). Вони отримали по 500 грн. За результатами голосування, приз глядацьких симпатій дістався Ангеліні Ушко (ЗОШ №1 м.Вараш). Усі школярі, які не потрапили до числа призерів, нагороджені заохочувальними призами -  грошовими преміями у розмірі 100 грн.

Кращі роботи, тематику яких можна розширити, доопрацьовати та удосконалити будуть представлені на Всеукраїнському конкурсі, який наступного року проводитиметься під патронатом НАЕК «Енергоатом», Українського ядерного товариства та за участю профільних вищих навчальних закладів.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>